5 pomysłów na zmarnowanie reszty dnia

    Niedziela, lepiej znana jako dzień cwela, staje się jeszcze gorsza kiedy leżysz w łóżku z gorączką, weltschmerzem i chęcią nicnierobienia (poza jedzeniem i piciem herbatki). Jeśli czujecie się podobnie lub chcecie mieć dobry powód by uniknąć obowiązków, podrzucam Wam kilka ciekawych linków do poczytania i udawania, że robimy coś konkretnego, a nie tylko leżymy jak naleśniki.

1. Weekendowi podróżnicy


Jeśli interesujecie się podróżami, koniecznie zajrzyjcie na bloga Mariusza i Izy. Choć zawsze marzyły mi się podróże dookoła świata (wiecie, wiecznie w drodze, kolejny miesiąc kolejne miasto) coraz częściej dochodzę do wniosku, że krótkie wypady odpowiadają mi bardziej. Podobnie jak mój ulubiony felietonista Igor Zalewski jestem "za bardzo uzależniona od spłuczki i prysznica", co skreśla mnie od samego początku. Moje poglądy podzielają autorzy bloga, którzy nie podróżują na długo, ale robią to często. Bardzo polecam - ciekawe i często zabawne spostrzeżenia i fajne zdjęcia. 2. 27 Tips for Mastering Anything 

Ciekawy wpis o tym, jak zabrać się za coś, zebrać w sobie motywację i... stać się w tej dziedzinie mistrzem. Skoro dziś nic nie zrobimy, możemy chociaż wymyślić sobie cele, które rozpoczniemy (jak zwykle) "od poniedziałku". Całkiem inspirujący tekst.


3. FILMography


Coś dla serialo- i filmomaniaków - Autor tumblr'a szuka miejsc, w których byli nasi ulubieni bohaterowie. Moi faworyci to "Madagaskar", "Mroczny rycerz powstaje" czy "Kick-Ass 2". Znajdziemy też takie klasyki jak "Śniadanie u Tiffanego" - dla każdego coś dobrego! Dodatkowo, tutaj możecie obliczyć, ile czasu zmarnowaliście na oglądanie seriali (i wprowadzić się w poczucie winy). Mi wyszedł ponad miesiąc (a dokładnie 37 dni 5 godzin i 45 minut)! A Wam?

4. 29 Short Stories You Need to Read in Your Twenties


Jeśli przerobiliście "100 książek do przeczytania przed śmiercią", czy podobnych list tworzonych przez przeróżne portale i zawierających książki od Harrego Pottera, przez Biblię aż do Hamleta, polecam Wam ten, nieco krótszy, zbiór książek. Większość pozycji wydaje mi się ciekawych i chętnie je przeczytam (zaraz po tym jak przebrnę przez piętrzące się stosy na moim biurku). Może jedna z tych książek będzie Waszym wyborem na dziś?


5. Historia lumpeksowej sukienki


Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że w lumpie znaleźliście niezły łup, chyba trochę się myliliście. Czym są koszule z sieciówek za dziesięć złotych, kaszmirowe swetry za osiem czy skórzane plecaki, skoro w second-handzie można znaleźć sukienkę projektanta królowej Elżbiety II? Całą historię przeczytajcie na blogu, warto! 


Sprawdź także:

4 komentarze :

 1. Odpowiedzi
  1. nie ma sprawy - ciekawe blogi należy promować! :)

   Usuń
  2. Niedziela dzień cwela na dobre zagości w moim słowniku :D :D

   Usuń
 2. Super linki. Mi tak bardzo marzy się podróż dookoła świata, ale jak to zrobić skoro ma się w domu tyle zwierzaków, a kocha się je ponad wszystko?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.